Pozdrav.Instalirao sam Guitar rig 5 znaci sve radi mogu da menjam boje i ostale stvari.Problem je sledeci kad udjem u pretrazivac(chrome) i pustim pesmu na youtube nema zvuka a guitar rig se cuje.Ako neko moze da mi pomogne.Hvala.
release ASIO driver in background se zove opcija koja će omogučiti da neka druga aplikacija koristi isti driver. (ako sve furaš preko iste ASIO kartice)
inače, poprčkaj malo po mixeru tvoje kartice i vidi kuda prolazi signal guitar riga, a kuda sound sa youtube, pa ih oba uključi ako tvoja kartica to dozvoljava.
treća opcija koja je naj ortodoksnija je da skineš pjesmu sa neta (konvertiraš) i učitaš u guitar rig
četvrta, naj kompleksnija opcija je da koristiš neki DAW poput Cubase i da u njemu izrutaš i izmiksaš sve signale
zato što sa bilo kojeg browsera ti ide zvuk sa običnih drivera od zvučen kartice, kao i winamp i sve ostalo... guitar rig koristi asio drivere i da bi oni mogli raditi kao i gt5 moraju se ostali zvučni driveri isključiti... ali postoji rješenje da skineš pjesmu koju želiš i pustiš ju u guitar rigu... imaš gornji tape deck u kojem staviš pjesmu, a u donji moraš odabrati sync on i snimati se... tako je barem u gr4
Pozz ljudi.Dal je moguce preko guitar Rig 5 da ono sto snimis sa efektima,cujes npr u windows media player?Jer skuzio sam da ako snimak pustim preko guitar riga,cujem efekte koje sam unio,ali ako pustim taj snimak preko Windows media player ili bilo koji drugi audio program,cujem clean gitaru bez to dodanog efekta,
Ne ne...Evo baš sada sam snimio nesto tako sto sam dodao efekt clean cave.I kada sam usnimio pustio sam na guitar rig.Cuje se efekt isto to sam save i idem pustiti na windows media player i cujem samo clean gitaru
objašnjenje koje vidim online je da jedino što moraš paziti je da odabereš, kao zadnji element u lancu unutar guitar riga (dakle, sve one vodoravne stvari koje dodaješ u rig) tapedeck post : )
unutar tapedeck post modula ćeš snimati kao što očekuješ, stisneš crveni botun, gr5 snima zvuk skupa s efektima
nakon toga tu snimku sejvaš i nećeš imati samo dry signal kao što si imao do sada ako si snimao s vrha fx chaina
znaci princip na koji ja snimam je sljedeci.Znaci udjem u GR,pod preset name izaberem efekt,stisnem crveni gumb gore i play.Onda snimam.Nakon toga idem pod save na ikonicu od diskete i to je to....Valjda.EEEEVOOOO NASAAOOOOO....HVALA NA POMOCI :d
sad snimaj tako, ali moja je preporuka da to radiš unutar nekog programa, tj. DAWa : )
ako želiš bilo kako editirati tu snimku guitar rig ti neće pomoći nikako, a bilo koji DAW (osim audacityja valjda, nemoj odabrat baš audacity lol) će to sve to učinit puno ugodnijim i vidit ćeš lude valove kako se snimaju i gdje im je peak i svašta nešto što ti treba : )
da ako se dobro sjećam (gr nemam već neko vrijeme), gr ima iznad pre tapedeck i dolje post tapedeck (ima i dugmad za minimiziranje toga pa možda je sakriveno)... uglavnom gornji koristi ako želiš importati u njega neku matricu pa pustiti da svira, a dolje namjestiš da kada stisneš crveni gumb da krene matrica svirati, a dolje ti snima... to se namjesti da ovaj pre tapedeck je povezan s post tapdeckom... to je zgodno i za snimanje pjesama tako preko gr-a